Türkiye’de kimler kısa dönem ikamet izni alabilir?

Kısa dönem ikamet izni başvuruları Göç İdarelerine yapılır. Uzman ekibimiz kısa dönem ikamet izin için gerekli belgeleri yasalara uygun şekilde eksiksiz hazırlıyor, amacınıza uygun oturum izni almanıza olanak sağlıyor.

En Uygun Fiyatlar ve işlemlerin başlatılması için bize ulaşın : +90 530 604 49 15

Yerimiz Yusufpaşa Tramvay durağının oradadır.

Turizm amaçlı kısa dönem ikamet izni başvurusu…

Vize veya vize muafiyeti ile Türkiye’ye turizm amaçlı gelen yabancılar vize sürelerinden daha fazla Türkiye’de kalacaklar ise turizm amaçlı kısa dönem ikamet izni almalıdırlar. Kısa dönem ikamet izni başvuruları Göç İdaresine e-ikamet üzerinden yapılır. İkamet izni randevusundan önce ikamet tezkeresi için gerekli belgeler hazırlanmalıdır. Bu konuda Göç danışmanlarımızdan destek alabilirsiniz.

İş amaçlı kısa dönem ikamet izni başvurusu…

Türkiye’de kendi işini kurmak isteyen yabancılar veya iş görüşmesi için gelenler vize sürelerinden daha fazla Türkiye’de kalacaklar ise iş amaçlı ilk başvuruda 2 yıl süreli kısa dönem ikamet izni alabilirler. Göç idaresinden e-ikamet üzerinden randevu aldıktan sonra ikamet tezkeresi için gerekli belgeler arasında Türkiye’de kalış amaçlarını ispatlayan belgeler de bulunmalıdır. İş amaçlı kısa dönem oturma izni için Göç Danışmanlarımızdan destek alabilirsiniz.

Türkiye’de konutu olanlar kısa dönem oturum izni alabilir…

Türkiye’de konut satın alan yabancılar kısa dönem ikamet iznine ilk başvuruda 2 yıl süreli ikamet izni alabilirler. Oturma izni başvuruları konutun bulunduğu ildeki Göç İdaresine e-ikamet üzerinden yapılır. İkamet tezkeresi için hazırlanacak dosya içerisinde tapu dairesinden alınmış güncel durum belgesi ve DASK poliçesi de bulunmalıdır. Türkiye’de oturma izni almak için Göç Danışmanlarımızdan detaylı bilgi ve destek alabilirsiniz.

Tedavi amaçlı kısa dönem ikamet tezkeresi başvurusu…

Vize sürelerinden daha fazla Türkiye’de Tedavi amaçlı kalacak yabancılar talep etmeleri halinde tedavi sürelerince kısa dönem ikamet izni alabilirler. Ancak durumlarını bir rapor ile belgelemeleri gerekmektedir. Tedavi amaçlı kısa dönem oturum izni randevusu Göç İdaresinden alınır. Başvuru tedavi görülecek ildeki Göç İdaresine yapılmalıdır. İkamet izni danışmanlık hizmetlerimizden yararlanmak için Göç Danışmanlarımızı arayabilirsiniz.

Türkiye’deki yüksekokullardan mezun olanlar ikamet izni alabilir…

Türkiye’de bir yükseköğretim kurumunda ön lisans, lisans, yüksek lisans ya da doktora öğrenimi gören yabancılar; öğrenimlerini tamamladıktan sonraki (mezuniyet tarihinden itibaren) altı aylık süre içerisinde ikamet tezkeresi talebinde bulunmaları halinde iki yıla kadar kısa dönem ikamet tezkeresi alabilirler. Oturum izni randevusu Göç İdaresinden e-ikamet üzerinden alınır. Kısa dönem oturum izni randevusu için Göç Danışmanlarımızdan bilgi ve destek alabilirsiniz. Türkiye’de yüksekokullardan mezun olan yabancılar kısa dönem ikamet izni için hangi belgeleri hazırlamalıdırlar.

Kısa dönem insani ikamet iznine kimler başvuru yapabilir?

Ülkesindeki iç savaştan kaçarak yasal yollardan Türkiye’ye giriş yapan yabancılara veya haklarında sınır dışı etme ya da Türkiye’ye giriş yasağı kararı bulunduğu halde Türkiye’den çıkış yaptırılamayanlara ya da Türkiye’den ayrılmaları mümkün olmayanlara,farklı sebeplerle Türkiye’ye kalması zorunlu olan yabancılara ilk başvuruda bir yıl süreli insani kısa dönem ikamet izni verilebilir.

 

 

 

Telefon ile iletişim ilk tercihimizdir : +90 530 604 49 15